Other News

Ai e përdori këtë përbërje për fytyrën dhe gruaja e tij nuk mund ta besonte, se ai dukej më i ri se ajo

Lëkura jonë është e ekspozuar ndaj shumë faktorëve që ndikojnë në paraqitjen e saj çdo ditë. Për të ruajtur shëndetin e lëkurës tuaj, ju duhet ta lani shpesh, por duke bërë këtë vetëm me ujë nuk do të ndihmoni. Përdorimi i produkteve komerciale kozmetike ka një efekt të kundërt në lëkurën tonë pavarësisht nga marketingu i tyre, pasi ato përmbajnë […]

Read more ›

Bëj një foto para përdorimit të kremit dhe një tjetër pasi e keni përdor atë dhe pastaj vëreni ndryshimin

Asgjë nuk mund ta ndalojë orën biologjike dhe të parandalojë shfaqjen e rrudhave. Megjithatë, duke përmirësuar zakonet e jetës, mund të arrish moshën më tërheqëse. Kjo kurë për të parandaluar plakjen e parakohshme ofron shumë përfitime për lëkurën, vetëm duke përmirësuar zakonet tona të të. Për të filluar ditën është e rëndësishme një mëngjes i mirë që përmban fibra, proteina […]

Read more ›

Gruaja i shpëton jetën burrit duke zbuluar kancerin e tij, por kohë më vonë asaj i ndodh diçka më e tmerrshme të cilën ata nuk e prisnin

Mjekët i thanë Andrea Flint se po vuante nga stresi kur vizitoi mjekun e saj pesë herë gjatë një periudhe katër-mujore mbi dhimbjen e shpinës dhe shqetësimet e përzierjes. Një grua 31-vjeçare që kurrë nuk ka pirë duhan ka vdekur nga një tumor i mushkërive, i cili ishte rreth madhësisë së një mandarine. Andrea Flint, e cila vdiq në mars […]

Read more ›

Kjo recetë është një mrekulli! Per vetëm një ditë do të shërojë dhimbjen tuaj të nyjeve!

Secili prej nesh ka ndjerë dhembje në nyje, kryesisht në gjunjë, shpatulla ose bërryla, të paktën një herë në jetën e vet. Zakonisht duket tek të rriturit për shkak të procesit të maturimit, por ka disa të rinj që përjetojnë dhimbje, madje edhe në moshën 25 vjeçare. Dhimbja e nyjeve mund të shkaktohet nga plagosja, thyerja, puna e rëndë, artriti […]

Read more ›

Më thuaj në çfarë ore të del gjumi, të të them se çfarë problemi po kalon

Sipas mjekësisë tradicionale kineze, çdo orë e ditës dhe e mbrëmjes përkon me një fluks energjie që ndikon në shëndetin fizik dhe mendor të njeriut. Por, ndryshe nga ç’mund të perceptohet janë organet ato të cilat kontrollojnë këtë fluks energjie, por edhe e ndjejnë mungesën e saj në orët e pagjumësisë. Zbuloni çfarë tregon për gjendjen tuaj psiko-fizike zgjimi në […]

Read more ›

Ilaçin e tiroides e keni në shtëpi, thjesht nuk e keni ditur

Sëmundjet e gjëndrës tiroide prekin rreth 200 milionë njerëz në botë, siç njofton Fondacioni i Thyroid of Canada.Ka trajtime të ndryshme dhe medikamente për çrregullimin e tiroides. Nëse nuk trajtohet, ato mund të sjellin një sërë komplikimesh të tjera në pjesë të trupit. Por, një zbulim i ri i ndihmon njerëzit.. Vazhdo lajmin e plotë duke shtypur ne rek lame

Read more ›

Njihuni me vëllaun dhe kunatën e Andrra Destanit

Andrra Destani konsiderohet prej femrave më të bukura të estradës. U prezantua si gruaja e Sinanit në media, por tani ajo ia kalon edhe atij me komentime. Sinan Hoxha ishte burri më me fat që lidhi jetën e tij me atë të Andrrës, e cila edhe ia dha titullin e babait për herë të parë, përcjell ORAinfo. Andrra përveç që […]

Read more ›

SHËN VALENTINI I LIBERTA SPAHIUT, DHURATA E LUKSIT QË MORI NGA FLORI MUMAJESI…

Moderatorja dhe producentja e emisionit “Prive”, Liberta Spahiu është në një lidhje të bukur dashurie me kantautorin e njohur, Flori Mumajesi. Duket se muzikanti nga Tirana është shumë i kujdeshëm për ditë të veçanta si Shën Valentini, duke e surprizuar partneren e tij të zemrës me një palë vathë të shtrenjtë të markës Chanel. Siç shihet Libertës i kanë pëlqyer […]

Read more ›

Çiljeta tregon sa është dobësuar, por “harron” një detaj në foton e postuar në rrjet

Këngëtarja e njohur Çiljeta Xhilaga, e cila së fundmi është komentuar shumë për lidhjen e saj të dashurisë me Alban Hoxhën, ka qenë e ftuar në “Top Show”. Ndër të tjera ajo që ra në sy ishte fiziku mjaft në formë i këngëtares, e cila pas emisionit ka postuar edhe një foto në Instgaram. Por duket se Çiljeta i ka […]

Read more ›

Gruas i vdes burri dhe kunati e përzë nga shtëpia, por shumë shpejt ajo zbulon një dhuratë befasuese të lënë nga burri i saj, që ndryshoi përgjithmonë jetën!

Është një fakt i dhimbshëm për dikë që të përballet me vdekjen e të dashurve të tij ose të saj.Sidoqoftë, kush do të kishte menduar se një tragjedi mund të çojë në diçka kaq te habitshme. Per Lumein u bë më e vështirë kur kunati i saj e detyroi atë dhe fëmijën e saj të largohen nga shtëpia. Pa pasur […]

Read more ›