Other News

Këto foto dëshmojnë se të pasmet e Luanës janë fallco

Moderatorja Luana Vjollca është emër shumë i komentuar në mediet rozë. Ajo njihet për format bombastike trupore, të cilat nuk ngurron t’i ekspozojë në rrjete sociale, shkruan lajmi.net. Në shumë raste, ajo është kritikuar se përdor fotoshop në fotografi, apo edhe për operacione të tepërta plastike. Në puntantën e javës së kaluar të emisionit “Shiko kush Luan”, të cilin e […]

Read more ›

Presidentja kroate ndërmjet rreshtat ia bëri me dije presidentit Sërb se çështja e Kosovës është mbyllur.

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq deklaroi sot në Zagreb se “nuk e tronditin protestat” kundër vizitës së tij në Kroaci, por megjithatë komentoi disa nga parullat që i mbanin demonstruesit. Pas takimit me homologen kroate Kolinda Grabar Kitaroviq, me ftesë të së cilës qëndroi sot në Zagreb,Vuçiq deklaroi se nuk ka probleme.. Vazhdo lajmin e plotë duke klikuar ne rek lamen […]

Read more ›

Darka Luksoze E Çiftit Haradinaj Per Shën Valentin: Karkaleca Me Diamant Që Kushtuan 4 Mijë Euro

Ata janë thjesht të mrekullueshëm. E gjithë Kosova i ka lakmi. Janë sinonim i luftës, sinonim i paqes, sinonim i dashurisë dhe sinonim i luksit. E këto nuk kanë mundur ti ndalin as këtë Shën Valentin.Kukunews ka gjetur se ku kanë darkuar cifti dhe ka realizuar një intervistë me kamarierin që i ka shërbyer ciftit të mirënjohur.Më pas kishte ardhur […]

Read more ›

Sëmundja E Rrallë Po I Shkatërron Organet Jetësore, Babai I Dy Fëmijëve S’blen Dot Ilaçin 11 Mijë Euro

Engjëll Ismailaj është 43-vjeçari i cili po tretet dita-ditës nga një sëmundje e rrallë.Ai është baba i dy fëmijëve dhe për të vazhduar të jetojë për ta duhet të kurohet me një ilaç që duhet ta marrë çdo muaj e që kushton 11 mijë euro.Ismailaj vuan nga Anderson-Fabri, sëmundje e rrallë që të shkatërron organet jetësore.Në pamundësi për ta blerë […]

Read more ›

Aktorja E Famshme 52 Vjeçare Nga Kina, Ndan Me Ne Sekretet E Saj Kundër Plakjes!

Gong Li është një aktore e famshme nga Kina, e cila duket se e gjeti burimin e rinisë.E keni vënë re gratë kineze kanë një lëkurë të përsosur dhe duken shumë të reja? Epo, arsyeja është sepse ato kanë regjime strikte bukurie që i mbajnë të reja dhe të mrekullueshme.Këtu janë disa nga sekretet e tyre:Vaj Camellia për lëkurë dhe […]

Read more ›

Djali 2-vjeç bie nga dritarja e katit të tretë, banorët e shpëtojnë në sekondën e fundit duke e pritur me batanije

Një djalë 2-vjeçar është shpëtuar në sekondat e fundit nga fqinjët, të cilët e kapën me një batanije derisa ai kërceu nga dritarja e katit të tretë të një ndërtese. Kjo skenë rrëqethëse është filmuar nga një kalimtar rasti në Kagithan në Stamboll të Turqisë.Banorët e lagjes për fat të mirë. Vazhdo lajmin e plotë duke shtypur ne rek lamen […]

Read more ›

Kush e dhunoi Avni Rustemin pas atentatit në Paris

Avni Rustemi lindi në Libohovë të Gjirokastrës më 22 shtator 1895. Ishte mësues, publicist dhe deputet i Parlamentit të Shqipërisë, anëtar i opozitës demokratike para Lëvizjes së Qershorit. Më 13 qershor 1920 vrau në Paris kryeministrin e kohës Esad Pashë Toptani, njërës prej figurave më të stigmatizuara të historisë së Shqipërisë. Vazhdo lajmin e plotë duke shtypur ne rek lamen […]

Read more ›

Berisha tregon bisedën me Xhorxh Bush: Të gjithë u shtangën kur më tha

Ish-kryeministri Berisha ka zhvilluar një intervistë mbrëmjen e sotme në emisionin “Përballë” nga Lutfi Dervishi në TVSH ku ka folur për integrimin e Shqipërisë dhe Kosovës në BE. Berisha gjithashtu ndau me teleshikuesit momentet e takimit me ish-presidentin e SHBA Georg Bush gjatë vizitës së tij në Shqipëri si.. Vazhdo lajmin e plotë duke shtypur ne rek lamen me poshte

Read more ›

Hëngri lakër për një muaj, çdo ditë dhe papritmas ai filloi te ndjeje diçka të çuditshme në nyjet e këmbëve dhe gjëndrat tiroide!

Natyra na siguron ushqime të caktuara, të cilat padyshim paraqesin një avantazh të madh për shëndetin tonë. Lakra për shembull, është nje nga perimet me dobi te medha per shendetin tone, edhe pse shumica prej nesh tentojnë ta injorojnë. Njihuni me të gjitha për përfitimet mbresëlënëse të lakrës për shëndetin. Vazhdo lajmin e plotë duke klikuar ne rek lamen me […]

Read more ›

Hiqni qafe hemorroidet përmes kësaj metode natyrale të cilën mund ta kryeni në shtëpi

Nëse keni probleme me hemorroidet, pavarësisht se sa i madh është problemi juaj,kjo metodë do t’ju ndihmojë jashtëzakonisht shumë.Fillimisht duhet të keni parasysh që gjithmonë të vishni të brendshme të pastra dhe t’i ndërroni shpesh. Është e këshillueshme që një palë ekstra t’i mbani me vete kudo që të shkoni,e veçanërisht. Vazhdo lajmin e plotë duke shtypur ne rek lamen […]

Read more ›