Other News

Zbulimi surprizues, çfarë gjendet poshtë varrit të Skënderbeut në Lezhë FOTO NGA AFER

Të shumtë janë vizitorët dhe turistët që ndërsa kanë vizituar vendvarrimin e Skënderbeut në Lezhë nuk e kanë ditur se poshtë këmbëve të tyre fshihet edhe një tjetër thesar i çmuar. Madje as ciceronët nuk e përmendin një fakt të tillë. Kapaku në mes të katedrales së Shën Nikollit nuk hapet prej vitesh duke mbajtur të fshehur edhe pjesë të […]

Read more ›

I vdiq gruaja, e sheh live në TV dy vjet pasi e varrosi

Një grua e cila u shfaq në TV dy vjet pasi burri i saj e varrosi atë, duket se e kishte humbur kujtesën dhe kishte qenë gjatë gjithë kohës gjallë. Abgragh Muhamed kishte mbajtur funeralin e gruas së tij të supozuar më 2014, pasi ajo u mendua se kishte vdekur pas lëndimeve serioze në një aksident me veturë në Maroku. […]

Read more ›

Kosovarja 7-vjeçare i shkruan letër Ramush Haradinajt (Foto) AI PERLOTET

Një shtatëvjeçare nga Kosova, e cila jeton në Luksemburg, është mërzitur nga arrestimi i Ramush Haradinajt nga autoritetet franceze. Vajza, e quajtur Ina, i ka shkruar një letër ish-komandantit të UÇK’së, duke i uruar kthimin e tij të shpejtë në Kosovë. “Ramush Haradinaj është UÇK. Je komandanti dhe zemra ime”, ka shkruar vogëlushja në letrën dërguar Haradinajt. E kreu i AAK’së sot […]

Read more ›

Donald, i vetëm në Shtëpi: Melania Trump kthehet në Nju-Jork -NUK IA PLOTSOI NJE DESHIRE!!

Zonja e Parë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Melania Trump, është kthyer në Nju-Jork të dielën, me mbarimin e një fundjave të ngjeshur në Uashington, pas inaugurimit të presidentit Donald Trump. “Zonja e parë u falënderon të gjithëve për mbështetjen dhe mikpritjen e bukur në Uashington. Ajo është kthyer në Nju-Jork për shkak të fillimit të shkollës së djalit […]

Read more ›

Vdekja e Xhenetës në Prizren: Nëna kërkon 60 mijë euro dëmshpërblim nga komuna (Video)

Kanë kaluar tetë muaj qëkur vdiq Xheneta Gashi dhe që nga ajo kohë, askush nuk ka dhënë përgjegjësi për këtë tragjedi. Nëna e Xhenetës, Lirije Gashi, tash jeton vetëm me djalin. Përveç drejtësisë, ajo po kërkon kompensim në vlerë prej 60 mijë eurosh nga ana e komunës së Prizrenit, raporton KTV. Një kërkesë e tillë ende nuk u është drejtuar […]

Read more ›

Habit policja në portin e Durrësit! RRADHA PRET, POR AJO… (FOTO)

Një vajzë shkoi të vuloste pasaportën e saj në terminalin e portit të Durrësit kur befas në një moment arriti të shohë se çfarë bëhet pas krahëve të policës së shërbimit e cila vuloste pasaportat e qytetarëve. Nuk po luante me letra në kompjuter, jo aspak. Por pamja është vërtetë qesharake. Vajza e cila duket të jetë simpatike, kishte vendosur […]

Read more ›

Mungesa e një vaksine, mjekët i presin gishtërinjtë (FOTO)

Një studente ka vendosur të ndajë betejën e saj, vërtetë të tmerrshme. Një përpjekje për të inkurajuar më shumë të rinj, pasi rezultoi me meningjit, vetëm se nuk bëri vaksinën në moshën e duhur. Sophie Royce ishte vetëm 21- vjeçe, kur ajo u diagnostikua me sëmundjen e Meningokokut W, një sëmundje potencialisht vdekjeprurëse nëse nuk bëhet vaksina dhe zakonisht prek adoleshentët, shkruan […]

Read more ›

EDHE LUAN KRASNIQI takohet me Ramush Haradinajn, ATA KANE NJE PLAN.. (Foto)

Ish-boksieri kosovar, Luan Krasniqi, gjatë ditës së djeshme është takuar në Francë me ish-kryeministrin, Ramush Haradinaj. Krasniqi, përmes një postimi në profilin e tij zyrtar në rrjetin social “Facebook”, ka bërë të ditur këtë gjë. Ai ka shkruar se gjatë bisedës që kishte me Haradinajn, janë ndarë me bindje se, Haradinaj shumë shpejt do të gjendet në mesin e familjes […]

Read more ›

Qeveria shqiptare do t’u falë taksat dhe gjobat 140 mijë shoferëve.

Qeveria do u falë borxhet 140 mijë shoferëve që nuk kanë paguar taksat, gjobat dhe kamatëvonesat për periudhën janar 2011-dhjetor 2014. E njëjta gjë do të ndodhë edhe me pronarët e mjeteve, që kanë detyrime të pashlyera deri në dhjetorin e vitit 2010. Sipas nenit 12 të projektligjit të Ministrisë së Financave për amnistinë e makinave, falja e gjobave për […]

Read more ›

KUJDES / Rikthehet moti i keq, ja kur nisin reshjet e dendura të borës

Moti i ftohtë nuk ka ndërmënd të lë Shqipërinë, pavarësisht se ka 11 ditë që nuk ka më reshje bore, akoma në veriun e Shqipërisë ka zona të bllokuara dhe familje që kërkojnë ndihmë. Në ditët në vazhdim pritet që moti i keq të rikthehet sërish me të njëjtin intensitet. Mësohet se sipas meteorologëve ditën e martë do të ulen […]

Read more ›