Other News

Ju mpihen shpesh duart: Mjeku konstaton që trupin tuaj ndoshta e kanë sulmuar dy sëmundje

Ekspertët theksojnë që nëse shpesh ju mpihen duart rrezikoni dy gjendje të rrezikshme. Duart përmbajnë receptorët më të ndjeshëm për prekje të cilët nëpërmjet nervave janë të lidhura me trurin. Mirëpo, nëse ndonjëri nga ato nerva është i dëmtuar apo i shtypur, truri nuk mund t’u përgjigjet sinjaleve të cilat i dërgojnë receptorët dhe atëherë duart fillojnë të mpihen. Ekspertët […]

Read more ›

Lexojeni dhe qeshni me lot! 97 vjeçari divorcohet nga gruaja sepse ajo…

Njerëzit janë jo vetëm të ndryshëm nga çdo krijesë tjetër në Tokë, por edhe shumë të çuditshëm, pasi shpesh bëjnë veprime që shkaktojnë kaos, por dhe në shumë raste të qeshura pa fund tek të tjerët. Ky 99 vjeçari që shihni në foto, ndau gruan e tij 96, vjeçare pas 77 vitesh të martuar, vetëm sepse zbuloi se gruaja e […]

Read more ›

Hiqet si vajza e tij e mitur dhe takon 29-vjeçarin që e ngacmonte, i jep mësimin që s’do ta harrojë kurrë

Një baba ka rënë dakord për tu takuar me djalin që bisedoi me vajzën e tij dhe që i dërgoi fotografi të turpshme. Një 29-vjeçar argjentinas abuzoi seksualisht me një vajzë 11-vjeçare përmes mesazheve në platformën Whatsapp dhe u përpoq ta bindte të gënjente në familjen e saj, në mënyrë që të mund të takoheshin në Buenos Aires. Vajza megjithatë […]

Read more ›

ZBULOHET SOZIA E XHENSILA MYRTEZAJ; DO TË HABITENI NGA NGJASHMËRIA

Xhensila Myrtezaj është njëra ndër femrat shqiptare më të bukura, por si duket ajo ka dikë që i ngjason shumë. Është pikërisht një nga modelet, Sommer Ray, e cila në fotografinë e fundit duket krejtësisht si këngëtarja, Xhensila Myrtezaj. Duke filluar nga sytë e deri tek flokët, dyshja duken tejet të ngjashme. Duhet përkujtuar që Xhensila është njëra ndër këngëtarët […]

Read more ›

Bashkimi familjar në Itali, ja sa duhet të jetë rroga juaj vjetore si kusht për 2018-ën

Bashkimi familjar është një nga mundësitë që ofrohet nga shtete të ndryshme dhe në të cilat shumë shqiptarë jetojnë. Rasti në fjalë ka të bëjë me shtetin fqinj, Italinë, i cili ka nxjerrë udhëzimet për vitin 2018 sa i takon bashkimit familjar. Kështu, nëse keni bashkëshortin që jeton në Itali, për të mundësuar bashkimin familjar gjatë 2018 duhet të ketë […]

Read more ›

Tmerr në Itali, gropa e madhe mes qytetit përpin makina e banesa

Një gropë e madhe gëlltiti gjashtë makina dhe detyroi 20 familje të evakuohen nga shtëpitë e ture sot në një zonë rezidenciale të Romës. Kolapsi gjigant në tokë ndodhi rreth në lagjen Baldunia të kryeqytetit italian. Imazhet dramatike tregojnë shkallën e dëmtimit të rrugës pasi sipërfaqja u shkatërrua papritur, përcjell albeu.com Shërbimet e emergjencës bllokuan rrugën dhe evakuimin e rreth […]

Read more ›

Loja që po i çmend të gjithë, shikoni 3 shifrat e fundit të numrit tuaj të telefonit, do shtangeni!

Në rrjetet sociale po qarkullon prej disa ditësh, një lojë personaliteti ku numrat tregojnë shumë për ju. Loja në fjalë, konsiston ne perdorimin e 3 shifrave te fundit të numrit tuaj të telefonit, dhe të gjeni kuptimin si më poshtë. Kuptimi i çdo numri 1 – Paratë 2 – Blerjet 3 – Dashuria 4 – Alkoli 5 – Ushqimi 6 […]

Read more ›

Ishte gjithmonë nervoze dhe kishte pagjumësi, kur zbuloi këtë kombinim u shokua nga rezultati

Është laç për kujtesën dhe qetësimin e mendjes. Sipas eksperteve, rozmarina përmirëson qarkullimin e gjakut në tru dhe ndihmon në rritjen e përqendrimit. Vetëm një vit më parë, shitjet e vajit esencial të rozmarinës pësuan një rritje të katërfishtë pas studimeve shkencore, sipas të cilave kjo bimë përmirëson kujtesën. Blerjet u përqendruan kryesisht në rradhët e studentëve të cilët në […]

Read more ›

Dalin fotot, zbulohet çfarë ka bërë Aida Shtino këto 3 vite që u zhduk

Pas 3 vitesh mungese në ekran, gazetarja dhe moderatorja e njohur Aida Shtino pak ditë më parë u rikthye duke dhënë intervistën e parë pas kaq shumë kohësh për një televizion shqiptar. Duke folur për “Pasdite në Top Channel”, prezantuesja e njohur e emisionit “Njerëz të humbur” rrëfeu detaje mbi jetën personale dhe punën. Shtino tha se kjo periudhë shkëputje […]

Read more ›

Lypësi i del para policit, nuk kërkon as para, as ushqim. Ajo që ndodhi i preku të gjithë

Nju Jorku është një nga qytetet më të mëdha në botë. Një vend ku miliona njerëz nxitojnë dhe luftojnë me kohën: Ka takime që duhet të përmbushen, zotimet për t’u kryer dhe transporti publik që shpesh duhet kapur sa hap e mbyll sytë. Një vend ku të gjithë janë të humbur në punët e tyre dhe njerëzit rrezikojnë të humbasin […]

Read more ›